Dnia 5 marca 2016 roku w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbył się kurs Fundacji Pro – Prawo do Życia. Celem kursu było m.in. przeszkolenie potencjalnych, jak i już działających wolontariuszy toruńskiego oddziału fundacji.

W szkoleniu wzięło udział 30 osób, wśród których znaleźli się również przedstawiciele takich miast, jak Chełmża, Brodnica, a nawet Gdańsk. Być może właśnie w tych dwóch pierwszych miejscowościach powstaną kolejne komórki organizacji. Godne uwagi jest to, że kurs cieszył się specjalnym zainteresowaniem młodzieży, a zwłaszcza studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, działających już w uczelnianym Ruchu Obrony Życia.

Na początku szkolenia prowadzący Pan Krzysztof Kasprzak w ciekawy sposób przedstawił metody, inicjatywy i działalność fundacji. Następnie uczestnicy kursu pracowali w grupach, a zadania jakie otrzymali miały im przybliżyć pracę na rzecz Fundacji. Najciekawszym punktem programu, który również wywołał największe emocje i największą aktywność wśród kursantów był panel dyskusyjny. Nie zabrakło na nim trudnych pytań, ale dopiero odpowiedzi stanowiły prawdziwą lekcję. Atmosfera wśród uczestników była serdeczna i sprzyjała dzieleniu się własnymi przeżyciami z zakresu ochrony życia. Do mojego serca trafiła szczególnie relacja małżonków-uczestników kursu, którzy opowiedzieli o narodzinach swojej 25 tygodniowej córeczki i walce o jej życie, a także zdrowie.

Historie, a także dane, które były prezentowane w czasie spotkania utwierdziły zgromadzonych, że o życie ludzkie trzeba ciągle walczyć.

Aleksandra Kola – wolontariuszka toruńskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia

Fot. Katolicki Toruń