7-go czerwca 2015 roku odbył się szósty już Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku, na którym jak co roku nie zabrakło wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia. Hasło tegorocznego Marszu brzmiało: „Jan Paweł II – promotor godności życia i rodziny”.
Marsz rozpoczął się na placu Trzech Krzyży w Gdańsku, gdzie zagrał zespół „Płomyczki”, a następnie Dorota Piasecka, współorganizatorka Marszu oraz jedna z jego pomysłodawczyń, wypowiedziała się w sprawie ochrony statusu rodziny. Pochód rozpoczął się ok. godziny 15:00. Zarówno na placu jak i podczas pochodu, zbierane były podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Stop Aborcji”, mającą na celu ochronę nienarodzonych dzieci przed aborcją. Zbiórka spotkała się z ciepłym odzewem, a uczestnicy marszu bardzo chętnie podpisywali się pod projektem, często z własnej inicjatywy. Zebrano ponad 680 podpisów.
Podczas Marszu widoczny był również transparent akcji „Nie dla pigułki śmierci”, mającej na celu sprzeciwienie się sprzedaży pigułki „Ella one” bez recepty.

Karolina Jurkowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia, komórka Rumia