Jedną z kandydatek na fotel prezydenta miasta Wrocław jest Marta Lempart. Osoba o ultralewicowych poglądach i jedna z liderek tak zwanego „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, szerzącego kłamstwa o inicjatywie ustawodawczej „Stop Aborcji” oraz opowiadającego się za prawem do zabijania nienarodzonych. Związana również z KOD-em.

Tymczasem, sama Marta Lempart wsławiła się między innymi zakłócaniem legalnych manifestacji. Również tych organizowanych przez Fundację Pro-Prawo do Życia. „Jesteście kłamcami. Kłamiecie w biały dzień. Przestańcie kłamać” – wrzeszczała przez megafon podczas publicznego różańca o odnowę narodu polskiego, zakłócając modlitwę. Po wezwaniu na komendę tłumaczyła, że pozwoliła jej na to jej własna interpretacja prawa o zgorszeniu publicznym.

Kandydatce Marcie Lempart 21 sierpnia szykuje się jeszcze jedna sprawa. Oskarżona jest ona bowiem o kradzież tabliczki podczas Kongresu Kobiet podczas pikiety zorganizowanej podczas Fundację Pro-Prawo do Życia, gdzie wolontariusze pokazywali, że prawdziwa przemoc dotyczy bardzo często właśnie kobiet przed narodzeniem, a organizatorzy kongresu wręcz tę przemoc pochwalają. Oskarżona, póki co, nie przyznaje się do winy.

Wyborcy Marty Lempart mogą również nie obawiać się, że wybierają osobę odznaczającą się kulturą dialogu i wypowiedzi. Na facebooku zdarza jej się bowiem nazywanie prof. Bogdana Chazana sadystą oraz wypowiedzi, takie jak ta z 29 marca: „My nie będziemy tak kicać jak zajączki! To Wy tak kicacie: Episkopat coś powie, to Wy hop! Kobiety tupną nogą, to Wy hyc, w drugą stronę! PAJACE! DOROŚNIJCIE!” czy też: „W niedzielę idziemy do źródła zła, zażądać od Episkopatu, żeby odwołał swoje pieski.” Nie przeszkadzają jej również chamskie i wulgarne hasła na transparentach podczas strajków. Za to przerażają ją, i słusznie, plakaty antyaborcyjne z efektem tego, o co walczy.

Czy takiego prezydenta chce Wrocław?

Źródło: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/marta-lempart-z-zarzutem-za-naruszenie-ustawy-o-ochronie-srodowiska,785087.html

Zdjęcie: By Silar [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons