Dnia 24 marca 2018 r. odbyła się kolejna pikieta gliwickiej komórki Fundacji Pro – Prawo do Życia przed Szpitalem Wielospecjalistycznym przy ulicy Kościuszki 1. Pogoda dopisywała, był piękny wiosenny dzień. Jak już wcześniej na naszych akcjach bywało, spotkaliśmy się z przychylnym przyjęciem przechodniów i kierowców, jak i zupełną negacją. Ale nic to – jak mawiał sienkiewiczowski Mały Rycerz, opór zwolenników zabijania niewinnych dzieci tylko wzmacnia nasze przekonanie o słuszności naszej postawy.

Jednakże jedno zdarzenie utkwiło nam w pamięci. W pewnej chwili podszedł do nas starszy mężczyzna i głośno powiedział: wszyscy, którzy chcą bezwzględnego zakazu aborcji, pójdą do piekła, nawet jeśli byłby to papież. Na pytanie przewodniczącego zgromadzenia: czy jest pan teologiem, nieznajomy mocnym głosem odpowiedział: Jestem panem – panem wszystkich i wszystkiego –  po czym, nie czekając na naszą reakcję, oddalił się. Przez chwilę wszyscy milczeliśmy – zło dało o sobie znać ustami biednego człowieka.

Tym bardziej nasza walka o życie nienarodzonych musi trwać, im cięższe działa są przeciwko bezbronnym wytaczane w postaci powszechnej bierności Polaków i instytucji państwowych.

Zapraszamy na kolejne pikiety!

 

Tomasz Jazłowski – zastępca koordynatora komórki Gliwice