Dnia 29 maja ulicami Lubina przeszedł III Marsz Dla Życia i Rodziny, kończący się piknikiem rodzinnym na lubińskich błoniach, gdzie Fundacja Pro – Prawo do Życia wraz z lokalną grupą ONR kontynuowała zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem „STOP aborcji”.

W rodzinnej atmosferze otrzymaliśmy poparcie nie tylko w formie podpisów na kartach projektu, ale co ważniejsze utwierdzono nas, że praca wolontariuszy naszej fundacji niesie za sobą promień nadziei dla każdego kto by jej potrzebował. Wspaniała grupa wolontariuszy z Lubina, wspierana grupą ONR oraz dwójką wolontariuszy z Legnicy, zebrała blisko 250 podpisów i nawiązała kontakt z osobami, które w przyszłości chciałyby czynnie wesprzeć dzieło fundacji.

Z radością pragniemy również opowiedzieć o fenomenie Marszu i pikniku rodzinnego, którym jest Franek – niespełna półroczny chłopiec z zespołem Downa. Pani Agnieszka urodziła Franka wiedząc o jego chorobie, która była dla lekarza prowadzącego ciążę argumentem, by odebrać mu życie, póki jest to jeszcze możliwe z prawnego punktu widzenia.

Mateusz Maciejewski – koordynator legnickiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia