Sanderijn van der Doef to jedna z autorek standardów edukacji seksualnej WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Głównymi obszarami jej pracy badawczej są homoseksualizm i edukacja seksualna dzieci w najmłodszym wieku.

Jest ona m.in. autorką książki „Out” dla dzieci i młodzieży na temat homoseksualizmu. Czytelnicy przeczytają w niej o zakochiwaniu się w sobie małoletnich gejów i lesbijek, o ich pierwszych doświadczeniach seksualnych, a także o perwersyjnych formach współżycia.

Sanderjin van der Doef wystąpiła również w znanej serii TED talks, gdzie wypowiadała się między innymi o tym, że wszyscy mają odczucia seksualne – nawet niemowlęta, a o wszystkich tematach związanych z seksualnością można rozmawiać z dziećmi w bardzo młodym wieku. Ponadto stwierdziła, że zachowanie niewinności dziecka nie jest dobrym sposobem, aby ustrzec je przed wykorzystywaniem seksualnym.

Dokładnie taki sposób myślenia widać wyraźnie w standardach WHO dot. edukacji seksualnej. Seksualizacja dzieci według tych wytycznych doprowadzi do odwrotności tego, co twierdzą autorzy. Maluchy staną się właśnie wówczas łatwym łupem pedofilów

Autor: Mariusz Dzierżawski