Instytut „Ordo Iuris” zaprosił do naszego kraju Rebecę Kiessling, kobietę urodzoną w wyniku gwałtu, która dziś walczy za życiem. Spotkania odbędą się w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Łomiankach.

Rebeca Kiessling została adoptowana tuż po porodzie przez rodzinę żydowską, w której dorastała. W okresie późnego dzieciństwa towarzyszyło jej jednak pragnienie poznania własnych rodziców. Kiedy była w szkole średniej, po nitce do kłębka zaczęła drążyć i szukać, aż dotarła do kartoteki, w której opisani byli jej rodzice. Okazało się, że matka Rebeki została zgwałcona.

Spotkanie z matką potwierdziło tylko tę informację. Rebeca dowiedziała się również, że kobieta usiłowała zabić ją w wyniku aborcji, mimo że zabieg ten był wtedy nielegalny. To właśnie brak legalności uchronił Rebecę od tragedii – informacja o takiej przeszłości załamała kobietę, co stało się jednak początkiem jej nawrócenia i odnalezienia sensu życia.

Dziś Rebeca ze wszystkich sił walczy o prawny zakaz aborcji. Ma powód, ten zakaz uratował przecież między innymi jej życie. Stała się aktywistką pokazującą, że każdy człowiek od poczęcia ma prawo do życia. Więcej o jej historii można znaleźć tutaj

Rebeca Kiessling będzie w Polsce od 13.03 (Warszawa) do 18.03 (Łomianki). Oprócz tego, odwiedzi też Lublin (14.03), Kraków (15.03), Wrocław (16.03) i Toruń (17.03). Serdecznie zapraszamy na spotkania!

Il: Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ