24 lipca Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała pikietę w obronie nienarodzonych dzieci przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.  Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem w szpitalu tym, w latach 2012 – 2016 zginęło 14 dzieci.

W pikiecie wzięło udział dziewięć osób dorosłych i dwoje dzieci. Zgromadzeni odmawiali modlitwę różańcową za nienarodzone dzieci oraz za zwolenników odbierania życia dzieciom w okresie prenatalnym. Na początku pikiety zaczęli się zbierać również zwolennicy aborcji, którzy stanęli na schodach w wejściu do szpitala, naprzeciwko obrońców życia. Próbowali zaczepiać pikietujących, wykrzykiwali swoje hasła. Dodatkowo ku zaskoczeniu obrońców życia pojawił się dziennikarz z lokalnej gazety portalik24.pl.

Przechodzący ludzie wyraźnienie nie byli obojętni, spoglądając na plakat pikietujących. Jedna z pań nawet odbyła rozmowę z obrońcami życia.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim dzięki, którym ta pikieta mogła się odbyć, oraz tym który ją mocno wsparli swoją obecnością oraz modlitwą. Następna pikieta w tym samym miejscu przewidywana jest na miesiąc sierpień.

 

Urszula Lisowska – wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Jelenia Góra