Koniec października był dla wolontariuszy Fundacji Pro- prawo do życia z Wielkopolski bardzo pracowity i owocny! Zorganizowaliśmy dwie wystawy „Wybierz Życie” w Gostyniu oraz Ostrowie Wielkopolskim.
Pierwsza wystawa została umieszczona na terenie parafii p.w. Ducha Świętego w Gostyniu, natomiast druga na ogrodzeniu posesji naszego koordynatora, przy ruchliwej drodze Leszno-Ostrów-Kalisz.
Zorganizowanie tych dwóch wystaw było dla naszych wolontariuszy dużym przeżyciem i dało im ogromną satysfakcję z włączenia  się w działania mające na celu budzenie ludzkich sumień i uświadamiania społeczeństwu jak tragiczna w skutki jest aborcja. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, jak niewiele trzeba z siebie dać, by tak wiele uczynić dla innych.
Wystawy dają nam szansę dotarcia z prawdą o tym czym jest aborcja w miejsca, gdzie o tej prawdzie jeszcze nie mówiliśmy. Mieszkańcy zostali poruszeni zdjęciami maleńkich ciałek dzieci – ofiar aborcji. Pojawiły  się burzliwe rozmowy, które potwierdzają, że warto bronić życia zawsze i wszędzie!

Mateusz Rosik – koordynator regionalny Fundacji Pro- prawo do życia, Wielkopolska