Dziś Sejm RP, korzystając z zamieszania, w ciągu kilkunastu godzin niespodziewanie odrzucił projekt „Stop Aborcji”, mający zapewnić całkowitą ochronę życia matki i dziecka.

Kto dziś odrzucił projekt? Oto lista wstydu:

PiS:

1. Adamczyk Andrzej
2. Andzel Waldemar
3. Arciszewska-Mielewczyk Dorota
4. Ardanowski Jan Krzysztof
5. Arent Iwona
6. Ast Marek
7. Babalski Zbigniew
8. Babiarz Piotr Łukasz
9. Babinetz Piotr
10. Bartosik Ryszard
11. Bąk Dariusz
12. Bernacki Włodzimierz
13. Biernat Zbigniew
14. Błaszczak Mariusz
15. Bogucki Jacek
16. Borowiak Joanna
17. Borys-Szopa Bożena
18. Brudziński Joachim
19. Buda Waldemar
20. Burzyńska Lidia
21. Chmielowiec Zbigniew
22. Cicholska Anna
23. Cieślak Michał
24. Cymański Tadeusz
25. Czabański Krzysztof
26. Czarnecki Przemysław
27. Czarnecki Witold
28. Czartoryski Arkadiusz
29. Czech Anna
30. Czerwińska Anita
31. Czochara Katarzyna
32. Dobrzyński Leszek
33. Dolata Zbigniew
34. Duda Antoni
35. Duda Jan
36. Duszek Marcin
37. Dworczyk Michał
38. Dziuba Tadeusz
39. Falfus Jacek
40. Filipiak Ewa
41. Galemba Leszek
42. Gawron Andrzej
43. Giżyński Szymon
44. Gliński Piotr
45. Głuchowski Krzysztof
46. Gonciarz Jarosław
47. Gowin Jarosław
48. Gwiazdowski Kazimierz
49. Hałas Teresa
50. Hrynkiewicz Józefa
51. Jach Michał
52. Jaki Patryk
53. Janczyk Wiesław
54. Janik Grzegorz
55. Jędrysek Mariusz Orion
56. Jurgiel Krzysztof
57. Kaczorowska Alicja
58. Kaczyński Jarosław
59. Kamiński Mariusz
60. Kempa Beata
61. Kilian Jan
62. Kloc Izabela
63. Kołakowski Lech
64. Kołakowski Robert
65. Kopcińska Joanna
66. Kossakowski Wojciech
67. Kosztowniak Andrzej
68. Kowalczyk Henryk
69. Kownacki Bartosz
70. Kozanecka Ewa
71. Krajewski Jarosław
72. Krajewski Wiesław
73. Krasulski Leonard
74. Król Piotr
75. Kruk Elżbieta
76. Krupka Anna
77. Kryj Andrzej
78. Kubiak Dariusz
79. Kubów Krzysztof
80. Kuchciński Marek
81. Kurzępa Jacek
82. Kwiecień Anna
83. Kwitek Marek
84. Leśniak Józef
85. Lichocka Joanna
86. Lipiec Krzysztof
87. Lipiński Adam
88. Ławniczak Tomasz
89. Machałek Marzena
90. Maciejewski Krzysztof
91. Macierewicz Antoni
92. Małecki Maciej
93. Materna Jerzy
94. Mateusiak-Pielucha Beata
95. Matusiak Grzegorz
96. Matusiewicz Andrzej
97. Matuszewski Marek
98. Matuszny Kazimierz
99. Mazurek Beata
100. Melak Andrzej
101. Michałek Iwona
102. Michałkiewicz Krzysztof
103. Milewski Daniel
104. Mosiński Jan
105. Moskal Kazimierz
106. Mrówczyński Aleksander
107. Mularczyk Arkadiusz
108. Murdzek Wojciech
109. Naimski Piotr
110. Olejniczak Waldemar
111. Opioła Marek
112. Ostrowski Krzysztof
113. Osuch Jacek
114. Paluch Anna
115. Paul Jerzy
116. Pawłowicz Krystyna
117. Piechowiak Grzegorz
118. Piontkowski Dariusz
119. Piotrowicz Stanisław
120. Polak Piotr
121. Porzucek Marcin
122. Puda Grzegorz
123. Pyzik Piotr
124. Raczak Grzegorz
125. Rafalska Elżbieta
126. Rusecka Urszula
127. Rzońca Bogdan
128. Sasin Jacek
129. Schmidt-Rodziewicz Anna
130. Schreiber Grzegorz
131. Schreiber Łukasz
132. Sellin Jarosław
133. Skurkiewicz Wojciech
134. Smirnow Andrzej
135. Smoliński Kazimierz
136. Sośnierz Andrzej
137. Sprawka Lech
138. Stachowiak-Różecka Mirosława
139. Starzycki Dariusz
140. Stawiarski Bartłomiej
141. Stawiarski Jarosław
142. Suski Marek
143. Szałabawka Artur
144. Szarama Wojciech
145. Szczurek-Żelazko Józefa
146. Szefernaker Paweł
147. Szewczak Jan
148. Szlachetka Jarosław
149. Szlachta Andrzej
150. Szulowski Krzysztof
151. Szwed Stanisław
152. Szydło Beata
153. Szymańska Ewa
154. Szyszko Jan
155. Śniadek Janusz
156. Świat Jacek
157. Tarczyński Dominik
158. Tchórzewski Krzysztof
159. Telus Robert
160. Terlecki Ryszard
161. Tobiszowski Grzegorz
162. Tomaszewska Ewa
163. Tułajew Sylwester
164. Uruski Piotr
165. Wargocka Teresa
166. Warwas Robert
167. Warzecha Jan
168. Wassermann Małgorzata
169. Waszczykowski Witold
170. Wąsik Maciej
171. Weber Rafał
172. Wilk Jerzy
173. Witek Elżbieta
174. Wojtkiewicz Michał
175. Woźniak Grzegorz Adam
176. Wójcik Michał
177. Wróblewska Krystyna
178. Wypych Małgorzata
179. Zagórski Marek
180. Zalewska Anna
181. Zaremba Krzysztof
182. Zasada Artur
183. Zbonikowski Łukasz
184. Zieliński Jarosław
185. Ziobro Zbigniew
186. Zuba Maria

Ruch KUKIZ’ 15

1. Chrobak Barbara
2. Długi Grzegorz
3. Grabowski Paweł
4. Jachnik Jerzy
5. Jakubiak Marek
6. Kaczmarczyk Norbert
7. Kobylarz Andrzej
8. Kozłowski Jerzy
9. Kukiz Paweł
10. Liroy-Marzec Piotr
11. Masłowski Maciej
12. Parda Błażej
13. Skutecki Paweł
14. Ścigaj Agnieszka

PSL:

1. Możdżanowska Andżelika
2. Pasławska Urszula

WiS:

1. Morawiecki Kornel
2. Zwiercan Małgorzata

Po i Nowoczesna:

Wszyscy obecni

POSŁOWIE, KTÓRZY GŁOSOWALI DZIŚ ZA PRZYJĘCIEM PROJEKTU:

PiS:

1. Abramowicz Adam
2. Borowiec Agata
3. Bubula Barbara
4. Buczak Wojciech
5. Duda Elżbieta
6. Dziedziczak Jan
7. Dziuk Barbara
8. Glenc Teresa
9. Głębocki Konrad
10. Gołojuch Kazimierz
11. Gosiewski Jerzy
12. Kaleta Piotr
13. Krynicka Bernadeta
14. Latosiński Bogdan
15. Lisiecki Paweł
16. Małecki Jerzy
17. Miazga Mieczysław
18. Olszówka Piotr
19. Ołdakowski Adam
20. Pięta Stanisław
21. Polak Marek
22. Rzepecki Łukasz
23. Siarka Edward
24. Sobecka Anna Elżbieta
25. Soboń Artur
26. Strzałkowski Stefan
27. Szczypińska Jolanta
28. Szydełko Halina
29. Uściński Piotr
30. Wojciechowski Grzegorz
31. Woźniak Tadeusz
32. Żalek Jacek

Kukiz 15:

1. Andruszkiewicz Adam
2. Błeńska Magdalena
3. Borowska Elżbieta
4. Brynkus Józef
5. Chruszcz Sylwester
6. Józwiak Bartosz
7. Kulesza Jakub
8. Mordak Robert
9. Porwich Jarosław
10. Romecki Stefan
11. Rzymkowski Tomasz
12. Sachajko Jarosław
13. Siarkowska Anna Maria
14. Wilk Jacek
15. Wójcikowski Rafał

PSL:

1. Baszko Mieczysław Kazimierz
2. Kasprzak Mieczysław
3. Kłopotek Eugeniusz
4. Łopata Jan
5. Maliszewski Mirosław
6. Sawicki Marek
7. Sosnowski Zbigniew
8. Tokarska Genowefa

Niez.:

1. Klawiter Jan
2. Winnicki Robert

WiS:

1. Zyska Ireneusz