W dniu 28 marca 2015 r w Radomiu odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez lokalną komórkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Wydarzenie miało miejsce na placu przed miejskim teatrem w bardzo bliskim sąsiedztwie galerii handlowej w godzinach między 15 a 16.

Pikietujący mieli na celu ukazanie prawdy o aborcji, przez którą dzieci, traktowane jako ludzie drugiej kategorii, są pozbawiane życia. Obecny „kompromis” aborcyjny nierzadko pozwala na zabicie dziecka z powodu samego tylko podejrzenia choroby. Rocznie w naszym kraju dokonuje się blisko 1000 aborcji powodowanych takim motywem.

Pikietujący młodzi działacze Fundacji Pro prezentowali dwa plakaty mówiące o aborcji eugenicznej. Przekaz jednego z nich był bezpośrednio kierowany do urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który kilkukrotnie zabierając głos w sprawie stawał po stronie obowiązującego „kompromisu”. Ponadto rozdawane były ulotki informujące o faktach związanych z aborcją. Plakaty wzbudzały spore zainteresowanie, a duża część mijających je mieszkańców Radomia wyrażała poparcie dla przeciwstawiania się aborcji. Zdarzyło się kilka przypadków oburzenia na prezentowane treści, jednak ludzie je wyrażający przechodzili pospiesznie i nie wdawali się w dyskusję, rzucając jedynie krótki komentarz.
Wybrane miejsce pikiety w sobotnie popołudnie cechuje się dość dużym natężeniem przechodniów, jednak cała akcja przebiegała bardzo spokojnie. Straż miejska zabezpieczała pikietę jednak nie musiała interweniować.

Łukasz Gruszka – koordynator radomskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.